Rodzaje masaży wyszczuplających – jak wpływają na odchudzanie? - Akademia Zdrowia Bydgoszcz

Rodzaje masaży wyszczuplających – jak wpływają na odchudzanie?

18 lipca, 2015

Co zrobić, kiedy dieta i ćwiczenia nie dają nam satysfakcjonujących efektów? Wtedy możemy skorzystać z masażów wyszczuplających. Pozwalają one wymodelować sylwetkę oraz zmniejszają obwody ciała. Sam masaż nie zmniejszy ilości kilogramów, ale połączenie go z odpowiednią dietą oraz treningiem z pewnością pozwoli nam uzyskać smukłą i jędrną sylwetkę.
Masaże odchudzające przede wszystkim wpływają na:
1. Przyspieszenie procesu odchudzania poprzez usunięcie toksyn z organizmu:
Toksyny mogą spowalniać lub nawet blokować działalność enzymów odpowiedzialnych za przetwarzanie tłuszczów w komórkach. Bez prawidłowego działania w tej sferze nie pomoże zmiana diety czy ćwiczenia.
2. Polepszenie ukrwienia mięśni
Jeśli nasze mięśnie są lepiej ukrwione oznacza to szybszy transport tłuszczu do komórek mięśniowych. Dzięki temu podczas ćwiczeń spalamy więcej kalorii, a to przekłada się jednoznacznie na wygląd i nasze samopoczucie.
3. Zmniejszenie i likwidacja cellulitu
Pomarańczowa skórka to problem wielu kobiet, a nasila się on zwłaszcza przy nadwadze i otyłości. Niestety nawet szczupła sylwetka nie chroni nas przed tym kłopotem. Rozbicie tkanki tłuszczowej pozwoli zmniejszyć cellulit w problematycznych sferach: udach, pośladkach czy brzucha.
Jak wygląda wykonanie masażu odchudzającego?
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że olejki używane do masaży powinny być najwyższej jakości i produkowane z naturalnych składników bez żadnych sztucznych dodatków. Należy również znaleźć salon, w którym pracuje wykwalifikowany personel. To przede wszystkim od masażysty zależy czy masaż faktycznie będzie miał działanie modelująco-ujędrniające.
Jakie rodzaje masażu wyszczuplającego możemy wybrać?
masaż odchudzający Plastiterapia
Jak wskazuje nazwa celem tego zabiegu jest nadanie sylwetce odpowiedniego kształtu oraz trwała utrata kilogramów. To odpowiednie połączenie różnych technik masażu z akupresurą, dzięki czemu wpływa się na działanie układu przywspółczulnego – to właśnie on odpowiada w dużej mierze za problemy z wagą.
paryski masaż antycellulitowy – drenaż modelujący
Unikalne rozwiązanie, jeśli chodzi o wpływ nie tylko na ilość kilogramów, ale także likwidację cellulitu. Masaż ten w znaczący sposób wpływa na metabolizm komórki. Pobudzanie w taki sposób pozwoli zredukować tkankę tłuszczową.
parafango
Połączenie substancji nawilżających, parafiny oraz błota terapeutycznego w czasie 10 sesji pozwoli zredukować cellulit, nawilżyć i ujędrnić skórę. Nie tylko redukuje cellulit, ale również zmniejsza rozstępy, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania i ciąży.
Pamiętaj, że Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze. Odpowiednia dieta, dopasowany trening oraz masaże wyszczuplająco-ujędrniające to przepis na świetne samopoczucie oraz idealną sylwetkę.