Informacje ogólne na temat masaży wyszczuplających - Akademia Zdrowia Bydgoszcz

Informacje ogólne na temat masaży wyszczuplających

11 lipca, 2015

Co powinnaś wiedzieć o masażu?

Każdy z nas na słowo masaż reaguje podobnym skojarzeniem. Cicha muzyka grające w tle, przygaszone światło oraz zapach kadzidełek unoszący się w powietrzu. Masaż kojarzy nam się z relaksem i odpoczynkiem. Czym właściwie jest i kiedy tak naprawdę się pojawił w życiu ludzi?
Masaż to przede wszystkim zabieg z dziedziny fizjoterapii, która jednocześnie jest jedną ze starszych gałęzi medycyny. Każdy z nas wie, jak wygląda masaż tradycyjny – okrężne ruchy dłoni, ugniatanie lub oklepywanie. Jest to jednak szczątkowa wiedza, ponieważ istnieje ogromna ilość technik masażu. Potrzeba wiele lat studiów, licznych kursów oraz szkoleń, aby rozwijać umiejętności masażu.
Główne cele masażu to przede wszystkim:
– leczenie,
– relaks,
– wyszczuplenie i ujędrnienie
Ostatnia pozycja stała się bardzo popularnym i skutecznym uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń. Tak naprawdę masaże towarzyszą nam już od czasów starożytnych. Wtedy stosowano je głównie ze względu na lecznicze działanie. Fizjoterapia rozwijała się na przestrzeni lat, wykorzystując coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania i metody. Czego wynik możemy zaobserwować w profesjonalnych gabinetach SPA oraz odnowy biologicznej.
Na czym jednak konkretnie polega pozytywny wpływ masaży na nasz organizm? Przede wszystkim wykorzystuje się go w przypadku chorób neurologicznych, ortopedii czy nawet chorób wewnętrznych. Wpływa również na poprawę podstawowych funkcji organizmu:
– usprawnia działanie układu krwionośnego, zwiększa przemianę materii (co jest szczególne ważne przy odchudzaniu), pozwala przyspieszyć proces usuwania toksyn z organizmu, a dodatkowo przyczynia się do zmniejsza się obrzęków.
Ma wpływa również na stan naszej skóry – ujędrnia ją i pozwala zminimalizować cellulit, który jest zmorą większości kobiet, zwłaszcza w okresie wakacji, gdzie odkrywamy więcej ciała w porównaniu do reszty roku. Masaż wpływa również na nasze samopoczucie – nie tylko się relaksujemy, ale minimalizujemy uczucie zmęczenia i stresu.
Jest to związane z likwidacją napięcia mięśniowego oraz działaniem powolnych i uspokajających ruchów dłoni. Jest bardzo pomocny przy takich dolegliwościach, jak bóle głowy, pleców czy nóg, a nawet w przypadku bezsenności. Pomocniczo stosuje się go w przypadku leczenia depresji czy stanów nerwicowych. Przynosi ulgę w trzech różnych sferach: fizycznej, emocjonalnej oraz psychicznej.
Wszystkie te działania sprawiają, że nasz organizm się regeneruje i mamy siłę, aby realizować się w pracy i życiu prywatnym.
Oczywiście rozróżniamy wiele rodzajów masaży oraz technik ich wykonywania: najważniejsze jednak to masaże:
– klasyczne, relaksacyjne, ujędrniająco-wyszczuplające, limfatyczne oraz aromaterapeutyczne.
W zależności od naszych potrzeb osoba wykonująca zabieg powinna dobrać odpowiednią technikę oraz rodzaj masażu.